Radionice na temu hrvatskih svetaca i blaženika u Križevcima

Poštovani vjeroučitelji i župni katehete!

U sklopu 8. Dana hrvatskih svetaca i blaženika, koji će u Križevcima biti održani od 26. do 29. svibnja 2016. u znaku 50. obljetnice dječjega katoličkog mjesečnika Malog koncila, u subotu 28. svibnja bit će održana literarna, novinarska, likovna, dramska, glazbena i plesna radionica za djecu i mladež posvećena hrvatskim svecima i blaženicima.

Program radionica „Hrvatski sveci i blaženici“ započet će u 10.00 sati u maloj dvorani Hrvatskoga doma u Križevcima (A. G. Matoša 4). Javna izvedba sadržaja stvorenih na radionicama bit će u velikoj dvorani Hrvatskoga doma u 15.00 sati.

Sav potreban pribor, ručak i ugodno radno ozračje su osigurani. Medijski pokrovitelj radionica je „Mali koncil - MAK“. Tijekom javne izvedbe bit  će izvučeni dobitnici MAK-ove nagradne igre posvećene hrvatskim svecima i blaženicima u povodu jubileja 50. obljetnice postojanja toga katoličkog mjesečnika za djecu.

Informacije i prijave ekipa s oko deset članova (pozvani su osnovnoškolci i srednjoškolci) su do ponedjeljka, 23. svibnja 2016. na e-adrese i brojeve mobitela:
val.jurisic@gmail.com (098 1784 005) i renata.vivek@kc.t-com.hr (098 1936 393).

Dragi vjeroučenici, poštovani župnici, kapelani, časne sestre, vjeroučitelji, župni suradnici laici, radujući se našem zajedničkom susretu oko hrvatskih svetaca i blaženika radosno vas iz Udruge za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“ i križevačkih župa pozivamo i očekujemo u Križevcima na 8. Danima hrvatskih svetaca i blaženika!